Elektroniczna TABLICA OGŁOSZEŃ Wspólnoty Bysławska 12/14
Tu znajdziesz aktualne komunikaty, nr telefonów alarmowych oraz nr tel. do służb obsługujących budynek, a także informacje jak załatwić swoje sprawy oraz dostęp do e-Kartoteki.

Komunikaty

important Polbest | Zarządzanie i Administrowanie nieruchomościami Warszawa - Wspólnota ul. Bysławska 12/14 Warszawa
Data publikacji: 19 lipiec 2024

Nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

Szanowni Państwo,
informujemy, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji o nową taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie m.in. miasta stołecznego Warszawy na okres 3 lat.

informujemy, że Państwo jako indywidualni odbiorcy również będą objęci zmianą cen.

Jednakże naliczenia miesięczne w Państwa przypadku nie ulegną zmianie z dniem 01.08.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: https://www.mpwik.com.pl/view/panstwowe-gospodarstwo-wodne-wody-polskie-zatwierdzilo-wniosek-mpwik-o-now-taryfe-dla-zbiorowego-zaopatrzenia-w-wode-i-zbiorowego-odprowadzania-sciekow-na-terenie-miasta-stolecznego-warszawy-gmin-michalowice-nieporet-raszyn-serock-wieliszew-oraz-miast-piastow-i-pruszkow-na-okres-3-lat-nowa-taryfa-be

information Polbest | Zarządzanie i Administrowanie nieruchomościami Warszawa - Wspólnota ul. Bysławska 12/14 Warszawa
Data publikacji: 05 lipiec 2024

Głosowanie uchwały w sprawie zmiany wysokości zaliczki na fundusz remontowy

Szanowni Państwo,

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Wiślany Klif w Warszawie informuje, że na zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej w dniu 15 kwietnia b.r. została zaprotokołowana propozycja zwiększenia zaliczki na fundusz remontowy o 0,50 zł na m2.
W chwili obecnej zaliczka funduszu remontowego wynosi 0,50 zł na m2. Propozycja Właścicieli obecnych na zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej to zaliczka na fundusz remontowy w wysokości 1 zł m2.
Potrzeba podniesienia zaliczki jest związana z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych remontów w nieruchomości przede wszystkim remontu kominów.

Dlatego przedkładamy Państwu uchwałę nr 8/2024 w sprawie zmiany wysokości zaliczki na fundusz remontowy i rozpoczynamy głosowanie w trybie obiegowym. 

Zarząd Wspólnoty rekomenduje głosowanie ZA pod uchwałą nr 8/2024.

Prosimy o zalogowanie się w e-kartotece, o przejście do zakładki "Głosowania" i oddanie głosu pod uchwałą.

information Polbest | Zarządzanie i Administrowanie nieruchomościami Warszawa - Wspólnota ul. Bysławska 12/14 Warszawa
Data publikacji: 05 lipiec 2024

,,10 przykazań osiedlowych" - dla dobra wspólnego

Szanowni mieszkańcy osiedla Wiślany Klif,

Z uwagi na liczne prośby lub zgłoszenia od mieszkańców naszej Wspólnoty oraz dla utrzymania ogólnej estetyki osiedla i podtrzymania dobrych relacji sąsiedzkich pragniemy przypomnieć o przyjętym i obowiązującym regulaminie osiedla i zwracamy się do Wszystkich mieszkańców osiedla Wiślany Klif z uprzejmą prośbą o:

  1. Należyte zabezpieczanie różnego rodzaju drobnych przedmiotów lub śmieci znajdujących się na balkonach / tarasach (tj. niedopałków papierosów, kapsli, butelek, nakrętek po różnego rodzaju napojach, zabawek oraz innych drobnych przedmiotów, aby przy silniejszym wietrze czy burzy nie znajdowały się one później w ogródkach innych sąsiadów.
  2. Odpowiednią segregację odpadów, zgniatanie kartonów i innych dużych gabarytowo opakowań, a w przypadku pełnych koszy na śmieci z określonej grupy, poszukanie możliwości wyrzucenia odpadów z tej kategorii do pojemników w innej wiacie śmietnikowej na naszym osiedlu.
  3. Nie pozostawianie w okolicach wiat śmietnikowych dużych gabarytowo przedmiotów, palet i różnego rodzaju materiałów poremontowych - (tego typu odpady mieszkańcy powinni we własnym zakresie zawieźć na PSZOK).
  4. Pakowanie w worki i pozostawianie przed wiatami śmietnikowymi od strony tzw. „chodnika” i drogi z kostki brukowej odpadów typu: skoszona trawa, drobne gałęzi i liście. Ułatwi nam to przechowywanie i odbiór tego typu odpadów.   
  5. Sprzątanie po swoich zwierzętach - w szczególności pilnowanie, aby nasze zwierzęta nie załatwiały swoich potrzeb fizjologicznych na terenie osiedla, częściach wspólnych lub częściach przynależnych do określonych lokali / do określonych sąsiadów oraz w najbliższej, otaczającej nas okolicy.
  6. W miarę możliwości sprawne usuniecie z ogródków lub części wspólnych różnego rodzaju pozostałości remontowych i innych odpadów, w tym elektro-śmieci, które mogą zawierać substancje niebezpieczne dla środowiska oraz zdrowia i życia mieszkańców.
  7. Przycinanie w ogródkach chwastów i innej roślinności, aby nie stanowiły one dla naszych sąsiadów różnego rodzaju uciążliwości - (w szczególności, jeżeli rosną one bezpośrednio w linii okien naszego sąsiada, ograniczają widok z okna lub dostęp światła).
  8. Nie przechowywanie przed wejściem do lokali, (które jest często współdzielone z innymi mieszkańcami) obuwia i odzieży wierzchniej oraz o należyte odstawianie rowerów i hulajnóg w sposób nieutrudniający przejścia / wyjścia z lokali innym mieszkańcom, oraz ich gościom.
  9. Nie przechowywania na miejscach postojowych i leżących w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc postojowych – (terenów wspólnych) - opon, różnego rodzaju smarowideł, olejów i innych substancji płynnych lub substancji łatwopalnych oraz o ile to możliwe dla zachowania ogólnej estetyki i porządku również innych rzeczy i przedmiotów.
  10. Skonsultowanie z najbliższymi sąsiadami chęci stworzenia / instalacji w ogródku różnego rodzaju konstrukcji lub większych zabudowań typu wiata, pergola, domek do przechowywania narzędzi, markiza, żagiel, itp. - (tak zwanych elementów mogących w jakimś stopniu stanowić pewnego rodzaju ograniczenia lub uciążliwości dla naszych sąsiadów). Uprzejmie prosimy w tej kwestii powiadomić również Zarząd Wspólnoty lub Administrację osiedla.

To wszystko dla dobra wspólnego, by na naszym osiedlu po prostu żyło się dobrze. 

Z góry dziękujemy za Wasze zrozumienie i wyrozumiałość.

Pozdrawiamy,

Zarząd Wspólnoty i Administracja osiedla Wiślany Klif

Tu znajdą Państwo Regulaminy Wspólnoty 

information Polbest | Zarządzanie i Administrowanie nieruchomościami Warszawa - Wspólnota ul. Bysławska 12/14 Warszawa
Data publikacji: 04 lipiec 2024

Harmonogram odbioru odpadów 4 lipca - 26 września

Szanowni Państwo,
poniżej przestawiamy harmonogram dotyczący odbioru odpadów, który obowiązuje od 4 lipca do 26 września.

harmonogram_By12

information Polbest | Zarządzanie i Administrowanie nieruchomościami Warszawa - Wspólnota ul. Bysławska 12/14 Warszawa
Data publikacji: 28 czerwiec 2024

Wiercenie studni głębinowej na terenie Wspólnoty Wiślany Klif

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 01-07-2024 (poniedziałek) rozpoczną się prace związane z wierceniem studni głębinowej na terenie Wspólnoty. Wiercenie studni jest realizacją jednego z punktów Planu Gospodarczego 2024.

Apartamenty wakacyjne w Chorwacji