Polbest - firma, dla której warto pracować!

Polbest Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o. od 15 lat zajmuje się administrowaniem i zarządzaniem nieruchomościami Wspólnot Mieszkaniowych. Świadczymy usługi nastawione na wysoką jakość obsługi, a to się wiąże ze skrupulatnością i z zaangażowaniem w podejściu do rozwiązywania problemów Wspólnot, które nam zaufały. Oferujemy ponadprzeciętne usługi z naciskiem na b. dokładne rozliczanie mediów i bieżące informowanie właścicieli mieszkań oraz zarządów o wszystkim co się dzieje we wspólnocie - wspieramy to dobrze zorganizowaną pracą wewnątrz firmy.

Obecnie poszukujemy osób na stanowiska:

Młodszy Księgowy / Młodsza Księgowa

Opis stanowiska pracy:

Szukamy pracownika, który będzie wprowadzał dokumenty do programu księgowego, będzie wykonywał rozliczenia mediów i będzie obsługiwać zapytania od właścicieli mieszkań telefoniczne i e-mailowe. Szukamy osoby umiejącej rozmawiać z ludźmi, lubiącej uporządkowaną pracę, która rozumie potrzebę rejestrowania i konsekwentnego załatwiania spraw do końca. Szukamy Pracownika księgowo-biurowego, który orientuje się w tematyce związanej z księgowością i pracował już na nowoczesnym programie księgowym. Zależy nam na pracowniku zorganizowanym, kulturalnym i lubiącym pracować z ludźmi.

Do głównych zadań należeć będą:

1. Księgowanie dokumentów:

  • Odbieranie, sortowanie i rejestrowanie faktur oraz innych dokumentów finansowych związanych z utrzymaniem budynków mieszkalnych w systemie księgowym.
  • Weryfikowanie poprawności danych i zgodności rachunków z umowami.
  • Przygotowywanie dokumentów księgowych do archiwizacji i ich archiwizowanie.
  • Monitorowanie terminów płatności i nadzór nad procesem księgowania.

 2. Rozliczanie mediów:

  • Wprowadzanie odczytów liczników i analizowanie zużycia mediów ( wody, energii cieplnej i energii elektrycznej) dla lokali mieszkalnych i użytkowych.
  • Przygotowywanie rozliczeń mediów dla właścicieli lokali w oparciu o indywidualne zużycie i na podstawie obowiązujących taryf lub stawek (obliczenia robi program komputerowy, ale trzeba nadzorować poprawność wyniku obliczeń).
  • Generowanie raportów dotyczących zużycia mediów i przekazywanie ich właścicielom mieszkań.

3. Udzielanie informacji właścicielom mieszkań wspólnot mieszkaniowych:

  • Odpowiadanie na pytania i udzielanie informacji dotyczących opłat za mieszkanie, rozliczeń mediów, terminów płatności, umów i regulaminów.
  • Świadczenie pomocy w zakresie rejestracji i zmian danych właścicieli mieszkań w systemie księgowym.
  • Udzielanie informacji o planowanych pracach remontowych lub konserwacyjnych w budynkach mieszkalnych.
  • Współpraca z administratorami w celu efektywnego przekazywania informacji i rozwiązywania problemów właścicieli lokali.

Wymagania:

  • Wymagamy wykształcenia co najmniej średniego oraz doświadczenia w pracy związanej z prowadzeniem ksiąg rachunkowych lub obsługą finansową.
  • Wymagamy dobrego zorientowania w obsłudze programów komputerowych służących do prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz obsługi Excela.
  • Wymagamy umiejętności klarownego przekazywania informacji zarówno na piśmie, jak i ustnie. Dobrze rozwinięta umiejętność komunikacji jest niezbędna przy kontaktach z członkami wspólnot mieszkaniowych.
  • Wymagamy podstawowych umiejętności analizowania i interpretowania danych finansowych, rozumienia zależności między poszczególnymi pozycjami ksiąg rachunkowych oraz umiejętności wyciągania wniosków.
  • Księgowanie wymaga precyzji i dbałości o szczegóły, dlatego oczekujemy dokładności oraz odpowiedzialnego i skrupulatnego wykonywania pracy, aby uniknąć błędów i pomyłek.
  • Oczekujemy umiejętności efektywnego zarządzania własnym czasem i obowiązkami.
  • Oczekujemy również działania zgodnie z etyką zawodową i zasadami uczciwości.

Oferujemy:

  • Pracę na pełen etat z elastycznym czasem pracy
  • Stałą pensję z dodatkami adekwatnymi do zaangażowania i osiąganych wyników.
  • Pełne przeszkolenie wstępne w obsłudze naszego programu księgowego i systemu pracy. Merytoryczne wsparcie zespołu w całym okresie zatrudnienia.
  • Zorganizowane środowisko pracy w tym dobry komputer z monitorem chroniącym wzrok w biurze na przyzwoitym poziomie. Ergonomiczne miejsce pracy.
  • Bardzo dobrą atmosferę pracy w firmie rodzinnej

Administrator nieruchomości Wspólnot Mieszkaniowych

Szukamy pracownika znającego realia administrowania nieruchomościami Wspólnot Mieszkaniowych. Osoby umiejącej rozmawiać z Właścicielami mieszkań oraz z członkami Zarządów wspólnoty. Szukamy osoby lubiącej uporządkowaną pracę, która rozumie potrzebę rejestrowania problemów oraz potrzebę konsekwentnego załatwiania spraw do końca. Szukamy Administratora nieruchomości, który orientuje się w tematyce związanej z utrzymaniem dobrostanu technicznego nieruchomości i jej instalacjami. Zależy nam na pracowniku zorganizowanym, konsekwentnym, lojalnym i kulturalnym, lubiącym pracować z ludźmi.

Do głównych zadań Administratora nieruchomości należeć będą:

• Nadzór nad pracą służb oraz kontrola porządku w budynkach i w ich otoczeniu.

• Współpraca z firmami konserwacyjnymi w zakresie usuwania bieżących usterek i awarii.

• Przygotowywanie odpowiedzi na maile, przygotowywanie pism oraz komunikatów dla Właścicieli / Zarządów Wspólnot.

• Uzupełnianie dokumentacji administracyjno-technicznej, zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego,

• Organizacja wykonania okresowych przeglądów technicznych - pilnowania terminów.

• Uczestnictwo w komisjach ustalania i likwidacji szkód, sporządzanie protokołów poawaryjnych w lokalach, kontrolowanie regresów z firm ubezpieczeniowych itp..

• Koordynacja wykonania remontów i modernizacji technicznych na budynkach.

• Współpraca z Zarządcą / Zarządem przy rozwiązywaniu problemów Wspólnoty Mieszkaniowej.

• Organizacja spotkań / zebrań wspólnot.

• Rejestrowanie i uaktualnianie postępów w realizacji spraw prowadzonych na powierzonych nieruchomościach.

Wymagania:

• Doświadczenie zawodowe na stanowisku Administratora mile widziane lub adekwatne związane z załatwianiem spraw dla określonej grupy ludzi.

• Wiedza w zakresie gospodarowania nieruchomościami Wspólnotowymi, co najmniej ogólna znajomość przepisów prawa, w tym ustawy o własności lokali, przepisów prawa budowlanego, BHP i przeciwpożarowego.

• Umiejętność czytania dokumentacji technicznej i projektowej na podstawowym poziomie,

• Samodzielność i konsekwencja w działaniu, odpowiedzialność.

• Znajomość programów Microsoft Office i „obycie” w pracy na komputerze.

• Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

• Pracę na pełen etat.

• Stałą pensję z dodatkami adekwatnymi do zaangażowania i osiąganych wyników.

• Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. W tym pełne i merytoryczne wsparcie w okresie przejmowania wspólnot.

• Zorganizowane środowisko pracy i wsparcie całego zespołu.

• Bardzo dobrą atmosferę pracy w firmie rodzinnej.

Przed wysłaniem zapoznaj się z poniższymi informacjami o przetwarzaniu danych:

Wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do POLBEST Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Grójecka 194/145 02-390 Warszawa, zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę/Administratora danych Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

Twoje dane osobowe wskazane w Kodeksie pracy lub w innych ustawach szczegółowych (według wymogów ogłoszenia), są przetwarzane w oparciu o przepisy prawa i ich podanie jest konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Pozostałe dane osobowe (np. Twój wizerunek) przetwarzamy na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyraziłaś/eś wysyłając nam swoje zgłoszenie rekrutacyjne i ich podanie nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji.

Możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zawarte w zgłoszeniu rekrutacyjnym także w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, jeżeli roszczenia dotyczą prowadzonej przez nas rekrutacji. W tym celu będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w oparciu o nasz prawnie uzasadniony interes, polegający na ustaleniu, dochodzeniu lub obrony przed roszczeniami w postępowaniu przed sądami lub organami państwowymi.

Masz prawo dostępu do swoich danych, w tym uzyskania ich kopii, sprostowania danych, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia podanych danych (na których przetwarzanie wyraziłeś zgodę) do innego administratora danych. Masz także prawo do wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (w przyszłości: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu przez okres nie dłuższy niż 180 dni od momentu ich przesłania. Ponadto Twoje dane osobowe możemy przechowywać dla celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami związanymi z procesem rekrutacji przez okres nie dłuższy niż 365 dni od momentu ich przesłania.