NIERUCHOMOŚĆ:
Wspólnota Mieszkaniowa Holm House 1
ul. Mariana Zdziechowskiego 7, Warszawa
OPIEKUN WSPÓLNOTY:
Paweł Rokicki
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 602 245 919
HH1_naglowek_biuletyn_a Polbest | Zarządzanie i Administrowanie nieruchomościami Warszawa - HH1 Biuletyny Wspólnoty 06-2022
Biuletyn
informacyjny
Kierujemy do Państwa biuletyn nieruchomości, a w nim podsumowanie działań administracyjnych ostatnich tygodni, bieżące informacje oraz plany na najbliższy okres.
Zachęcamy do zapoznawania się z informacjami. Zależy nam na dobrej komunikacji z Państwem.

Działania Zarządu oraz Administratora

Wspólnoty Holm House 1

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzeń dotyczących spraw Wspólnoty z ostatnich 6 tygodni. Zachęcamy również do śledzenia komunikatów dotyczących bieżących wydarzeń na nieruchomości publikowanych na Państwa tablicy informacyjnej. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać:  holm-house1.pl

Dziękujemy wszystkim którzy poświęcili swój cenny czas i wzięli czynny udział w zebraniu, które odbyło się 7/04/2022 w SP. nr 146 ul. Domaniewska 33 - stołówka w godzinach 19.00 – 21.00

 • GŁOSOWANIE POD UCHWAŁAMI WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ 
  Stan głosowania na dzień 10.05.2022r. pod uchwałami przedstawia się następująco:
Numer
uchwały
W sprawie Za Przeciw Wstrzymało
się
Liczba
oddanych
głosów
1/2022 zatwierdzenia sprawozdania finansowego wspólnoty za 2021r. 54,47% 0,47% 1,55% 75
2/2022 udzielenia absolutorium Zarządowi Wspólnoty Mieszkaniowej 54,90% 1,15% 0,33% 75
3/2022 zatwierdzenia Planu gospodarczo - finansowego Wspólnoty na 2022r. 53,73% 0,76% 1,60% 75
4/2022 utworzenia wynagrodzenia dla zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej 53,08% 0,97% 0,95% 75

Dziękujemy bardzo za oddane głosy pod Uchwałami za rok 2021/2022. Wszystkie zaproponowane uchwały w roku 2022 zostały przegłosowane na TAK.
 • BIEŻĄCE SPRAWY ADMINISTRACYJNE

 • Zarząd poprzez swoje działania na przestrzeni I półrocza 2022r nadal generuje oszczędności oczywiście niezmniejszające zakresu oraz jakości usług. Jest spora szansa utrzymani zaliczki na dotychczasowym poziomie pomimo podwyżek.

 • W wyniku prowadzonych rozmów z Urzędem Dzielnicy oraz z firmą Skanska Udało się wynegocjować otwarcie przejazdu z ul. Zdziechowskiego do ul. Samochodowej. Efekty są już widoczne - zmniejszyły się korki wewnątrz osiedla szczególnie w godzinach porannych.

 • Firma sprzątająca BOGO CLEAN na bieżąco myje posadzkę w garażu i na bieżąco doczyszcza kolejne zaniedbane miejsca w Państwa nieruchomości. W dniach 25-30 maja 2022 rozpoczęła również kolejny etap realizacji zadań związanych z pielęgnacją zielenią wokół budynku.
  zieleń HH 05-2022

 • W ramach organizacji i planowania nasadzeń wykonano również przejście przez trawnik z płyt ażurowych. Położenie płyt zapobiegnie niszczeniu trawnika i ułatwia komunikację pieszą.
  przejście ażurowe HH

 • Zakończyliśmy adaptacje ściany po coolomacie i zamontowaliśmy w tym miejscu stojaki rowerowe, z których jak widać mieszkańcy chętnie korzystają.
  stojaki na rowery w miejscu po coolomacie

 • Zakończyły się również prace związane z uruchomieniem zamknięcia furki. Zwiększyło się przez to bezpieczeństwo rowerów pozostawianych na stojakach po coolomacie.

 • Dziękujemy Państwu za empatię i zastosowanie się do prośby o niewyrzucanie niedopałków przez balkon. Na chwilę obecną teren pod balkonami jest uporządkowany i zachowywany w czystości.
  patio HH

 • Wykonaliśmy naprawę ławek zewnętrznych i zadbaliśmy o prawidłowe zakonserwowanie desek, by jak najdłużej zachowały swoją funkcjonalność.
  renowacja ławek HH

 

 • SPRAWY TECHNICZNE

 • W dniach 30 maj 2022 – 02 czerwiec 2022 odbyło się przeprogramowanie pilotów do bramy garażowej. Celem całej operacji przeprogramowania pilotów było zamkniecie pierwszej bramy wjazdowej dla osób z poza budynku. Dzięki zmianie bramy wyjazdowe będą działały następująco:

  - Po przeprogramowaniu wszystkich pilotów (przekazanych właścicielom) zostaną zamknięte obie bramy wyjazdowe
  - Właściciele (lub ich najemcy mający piloty) będą jednym pilotem otwierać bramę,
  - Natomiast klienci lokali użytkowych i Państwa goście będą wpuszczani przez ochronę, to zwiększy bezpieczeństwo i kontrolę nad miejscami dla gości.

  Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie oddali pilota do przeprogramowania Wspólnota zaplanuje kolejny termin programowania pilotów.

  Przy okazji tej operacji prosiliśmy Właścicieli, którzy nie oddali głosów pod uchwałami za rok 2021 o zagłosowanie. Ponawiamy prośbę o głosowanie i przy kolejnym programowaniu pilotów administracja również dostarczy karty do głosowania (ze względów technicznych - nie wiemy kto przyjdzie - karty są in-blanko i trzeba je wypełniać danymi głosującego właściciela). 

  Przed wjazdem do garażu jest zamontowany domofon przez który ochrony będzie weryfikować osoby (bez pilotów) wjeżdżające na teren nieruchomości.
  domofon do garażu HH

 • W najbliższych dniach Wspólnota wykona mycie okien na kl. B. Prace zostaną wykonane przez pracowników zewnętrznych z firmy alpinistycznej, bo okna nie otwierają się co uniemożliwia mycie  metodą tradycyjną.
  elewacja HH

 • Ze względów estetycznych Zarząd Wspólnoty panuje przeprowadzenie renowacji posadzki w holu głównym. Operacja miałaby polegać na przeszlifowaniu płyt posadzkowych. Orientacyjny koszt takiej renowacji wynosi około 15 tysięcy złotych.
  Niemniej jednak wymaga to zgody większości właścicieli, dlatego na tę okoliczność przygotujemy stosowną uchwałę Wspólnoty Mieszkaniowej i poddamy ją pod głosowanie.
  posadzka hol główny HH

 • W miesiącu maju odbyła się na nieruchomości kontrola Państwowej Straży Pożarnej. Kontrola zakończyła się bez większych uwag. Głównym zaleceniem strażaków było zaktualizowanie instrukcji PPOŻ obowiązującej w budynku. Zalecenie to jest obecnie realizowane. 

 • Informujemy, że Zarząd Wspólnoty nadal pertraktuje z nowym zarządcą sąsiedniego biurowca w sprawie usunięcia hałasu wydobywającego się z wentylacji. Hałas ten znacząco zakłóca spokój mieszkańcom naszej nieruchomości.

Przypominamy Państwu, że wszystkie usterki w lokalach, należy w dalszym ciągu zgłaszać do dewelopera:
https://mieszkaj.skanska.pl/usterki/ 
Wspólnota Mieszkaniowa zgłasza usterki w lokalach dotyczących tylko części wspólnych.

Z wyrazami szacunku

Administracja i Zarząd
Wspólnoty Mieszkaniowej Holm House 1

Tekst alternatywny

OPIEKUN WSPÓLNOTY: Paweł Rokicki | tel.+48 602 245 919 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KSIĘGOWOŚĆ: Olga Szydłowska | tel.+48 22 668 54 72 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dni robocze w godz. 9:00 do 15:30